Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radiátory ústředního topení

Před zimou je třeba z uzavřených radiátorů odstranit prach. Bez použití parního čistice jedině radiátory prolít vodou nebo profouknout kompresorem. V obou případech to bude mít zajímavé vedlejší účinky. :-)

Připravil jsem slíbené fotografie z čištění radiátorů. Nakonec radiátory neobsahovaly tolik prachu, jak jsem předpokládal ze skušeností při úkazkách parního čističe v jiných bytech. V každém případě už nebude v topné sezóně docházet k intenzivnímu víření prachu při zahřátí radiátorů.

Zpět na Fotoalbum

Zpět na Ukázky

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Odpověď paní Mirce

(Jiří Burian, 24. 5. 2012 13:11)

Pokud čistíte radiátory, tak se na nich samozřejmě voda sráží. Při čištění radiátorů doporučuji podložit pod radiátor fólii nebo hadr, protože z radiátoru hlavně padá a teče špína. radiátor samořejmě rezavět může, pokud není povrchově ošetřený nátěrem. Korozi můžete částečně zabránit, pokud budete čistit zahřátý radiátor. Pak se vody rychle odpaří a doba korodování se zkrátí.

radiátor

(Mirka, 24. 5. 2012 12:44)

Dobrý den, hodně mě zaujalo čištění radiátorů tímto způsobem. Teče z toho hodně vody? A ještě mě zajímá, jestli nemáte obavy ze rzi. A jakým typem parního čističe jste to dělal? :)

Moc děkuju za odpověď