Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dodržení bezpečnosti při práci s parním čističem.

Doporučuji:

Nevěřte prodejcům parních čističů, že práce s parním čističem je jednoduchá a může s ním pracovat i laik. Mohlo by to skončit nepříjemným úrazem.

 

Na co si dát pozor při práci s parním čističem?

1. Pára vycházející z ústí trysky má teplotu až 100°C. Při stykem z pokožkou dojde k opaření. Pozor pokud třeba pracujete ve dvojici, aby jste svého pomocníka neopařili.

Opatření: Při práci používat minimálně na pomocné ruce gumovou rukavici s vložkou proti pocení. Ta už by měla zabránit chvilkovému styku s horkou párou. Při odložení čistící pistole používejte zajišťovací pojistku proti nechtěnému spuštění páry.

 

2. Pokud zachytáváte nečistoty do hadru, dojde postupně k promočení hadru. Pára dokáže vodu v hadru zahřát na dost vysokou teplotu, hlavně v případě, pokud chvíli nepracujeme a pak před další prací odstříkneme vodu usazenou v hadici do hadru, abychom nepromočili povrch čištěné látky. Opět hrozí nepříjemné opaření, protože tepelná kapacita vody je podstatně vyšší než tepelná kapacita páry, takže k opaření stačí i podstatně nižší teplota vody v hadru.

Opatření: Při práci používat minimálně na pomocné ruce gumovou rukavici s vložkou proti pocení. Ta už by měla zabránit chvilkovému styku s horkou vodou.

 

3. Tlak páry z trysky má vysokou rychlost. Při čištění povrchů, ve kterých se můžou usazovat kamínky a písek hrozí, že při uvolnění může dojít k poškození oka odraženými kamínky nebo piskem.

Opatření: Při práci používat ochranné brýle, pokud již nepoužíváte brýle dioptrické.

 

4. Pozor na děti, jsou velmi všetečné a nenechavé. Nikdy nenechávejte zapnutý parní čistič bez dozoru, i když ovládací pistoli zajistíte pojistkou proti spuštění. Děti nakonec přijdou na všechno a horká pára v obličeji dítěte je dost hrůzná představa.

Opatření: Při použití parního čističe vykažte nekompromisně děti z místnosti.

 

5. Jednou zákaznicí pracující ve zdravotnictví, jejíž manžel je lékař jsem byl upozorněn na zdravotní nebezpečí při čištění plísní, například v odpadech.

Opatření: Při použití parního čističe na plísně používejte respirátor, aby nedocházelo k intenzivnímu vdechování spór. Pára je nestačí při čištění zničit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář