Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázky práce s parním čističem

 

Kola na autě

Hliníková kola na autě se dají vyčistit opravdu perfektně. Nalepená špína i mastnota zmizí.

Ukázka

 

Okna

Vyčistit plastová okna se žaluziemi bez parního čističe je časově náročná dřina. Hlavě chvíli, kdy je chcete mít opravdu čistá i se všemi spárami. Bez parního čističe prakticky nemáte šanci spáry vyčistit. Chtěl bych jednou vidět, jak to dělají profesionální uklízecí firmy.

Ukázka

 

Koberec

Zkusil jsem ze zvědavosti vyčistit koberec výkonným vodním vysavačem, který měl půjčený můj syn,  následně pak parním čističem. Jak je vidět ve fotogalerii, tak výkonný vodní vysavač nedopadl moc dobře. Parní čistič naopak excelentně koberec dočistil, přestože k tété činnosti není přímo určen. Bohužel jsem neměl na porovnání k dispozici parní čistič. Tam by byl výsledek možná ještě o trochu lepší.

Ukázka

 

Okenní žaluzie

Vyčistit okenní žaluzie je docela časově náročná práce, pokud je chceme mít opravdu čisté. Obzvláště v kuchyni jsou řádně zamaštěné kuchyňskými výpary. Parni čistič si s nimi bez problémů poradil. K dokonalému vyčištění je bylo ještě třeba utřít mikrovláknovou utěrkou.

Ukázka

 

Radiátory ústředního topení

Radiátory jsou už vyčištěné a vyfotografované. :-)

Doma mám namontované radiatory Radik, výrobce uvádět nebudu. Tyto radiátory zabírají málo místa, topí velice dobře, jsou i pěkné do interieru, ale mají jednu velkou necnost. Usazuje se v nich prach, který se velice těžko čistí. Nejhorší to je v kuchyni, kde je prach většinou ještě mastný. Problémový je vždy začátek topné sezóny. Po zahřátí radiátorů začne prach v místnosti vířit a alergici mají o zábavu postaráno.

Radiátory jsem zkoušel vysávat. I velice kvalitní vysavač je ale na tuto práci slabý. Nezbyvá než použít opačný postup a prach z radiátorů vysavačem vyfouknout. Doporučuji tuto činnost provádět v létě a s otevřenými okny. Prach ale stejně máte všude. V kuchyni ale tento postup nefunguje. Prach je mastný a nalepený na radiátory. 

Jediné účinné řešení je použití parního čističe. I ten má ale trochu problémy s výškou radiátorů a je třeba počítat s tím, že páru musíme nechat působit delší dobu. Pára se potom na radiátoru sráží a dole vytéká ve formě špinavé vody. Je vhodné před touto činností radiátory podložit folii, na kterou špinavou vodu zachytíte. Prach ale v tomto případě zvlhne použitím páry a nevíří se po bytě.

Pokud máte pod radiátorem linoleum nebo plovoucí podlahu, špinavou vodu následně setřete s pomocí nástavce, který je součástí výbavy parního čističe. Horší je to pokud máte pod radiátorem koberec. Pak přichází ke slovu parní vysavač.

Ukázka

 

Záchod

Záchod jsem vyfotografoval raději až po vyčištění, protože s ním byl podobný problém jako s obkadem v koupelně. Některé části mísy už byly, i s pomocí chemie, nevyčistitelné. Mísy byla v podstatě zralá na výměnu.

Ukázka

 

Obklady v koupelně

Opravdu vyčistit obklady v koupelně včetně černých spár jsme vzdali tak pře deseti lety. plíseň se do nich zažrala tak, že už nešla odstranit ani mechanicky s různými čistícími prostředky. Netvrdím, že to parní čistič zvládl úplně bez chemikálií, ale po vyčištění parním čističem stačilo přetřít spáry Savem a podařilo se je úplně vybělit.

Ukázka

 

Vana

Litinová vana sloužila celý život babičce a dědovi v domácnosti, než jsme ji převezli na chatu. Pokoušel jsem se ji mockrát vyčistit, ale povrch byl tak hrubý, že jsem se domníval, že je už poškozený smalt. Po zásahu parním čističem stačilo trochu octa a prášku na nádobí a vana byla hladká a čistá.

Ukázka

 

Lednička

Ledničku v žalostném stavu, jaký je ukázán na fotografiích, jsem objevil letos na jaře na chatě. Zápach zatím nejde vyfotografovat. :-) Synovec ji na podzim vypnul a neotevřel. Bez parního čističe by šla rovnou na smetiště, protože plíseň byla úplně všude. No hodinu a půl mě to čištění stálo, ale lednička vypadala lépe, než když ji před lety bratr přivezl použitou.

Ukázka

 

Skvrna na kalhotech

Naše psice Sára mně protáhla pěkným bahnem a tak jsem toho využil k ukázce parního čističe při čistění zaschlé skvrny na kalhotech. Připouštím, že stejným způsobem můžete bláto vyprat v umývadle, ale pokud máte takovou skvrnu na koberci, pohovce nebo křesle, tak už Vám umývadlo jaksi nestačí. Protože ukázky na fotografiích nejsou dostatečně názorné, připravil jsem z čistění skvrny i video. Video najdete přímo v menu na hlavni stránce.

Ukázka

 

Čištění vodního filtru parním čističem.

Tak se mi po třech čtyřech měsících zase zanesl keramický vodní filtr. Hlavně ukázka pro ty jedince, kteří v diskuzích tvrdí, že je zbytečné používat vodní filtr nabo kupovat balenou vodu. Vodárny nám prý dodávají prvotřídně vyčištěnou pitnou vodu. :-)

Řekl bych, že prvotřídně vyčištěnou pitnou vodu možná pouští do vodního řadu, to co mi ale teče doma z kohoutku je už úplně něco jiného. :-(

Když už jsem se rozhodl keramický vodní filtr zase vyčistit, tak jsem jak jinak, opět použil parní čistič. Jak to dopadlo je pro srovnání vidět na videu a výsledek na fotografiích ve Fotoalbu.

Keramický vodní filtr už budu používat pouze pro předčištění vody, protože se mi do ruky dostal prvotřídní vodní filtr, který co nejdříve koupím a namontuji. Voda z tohoto filtru je jak ze studánky. :-)

Kdo má zájem tak rád poradím a předvedu.

Ukázka

 

Filtr odšťavovače

Jakýkoliv jiný způsob čištění než parním čističem byl naprosto bezúspěšný. Jedině parní čistič dokázal ztvrdlé zbytky šťáv uvolnit natolik, že se daly mechanicky odstranit. Ztvrdlé zbytky šťáv po zasahu čističem nabobtnaly a daly se odstranit mycí houbou.

Ukázka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář